Lubię 0Nie lubię 0
Odsłon: 859
Komentarzy: 0


Za sprawą co najmniej dwóch inwestycji zachodnia sylwetka miasta Międzyzdroje diametralnie się zmieni. Chodzi o tereny przy rondzie/wjeździe do Międzyzdrojów od strony Szczecina/Świnoujścia.

Jedna inwestycja stanowi budowę stacji paliwowej MOYA, która zasadniczo jest już zrealizowana. Brakuje jeszcze drugiego wjazdu. Z kolei po drugiej stronie ulicy dla działki o numerze ewidencyjnym 502 o powierzchni około 3,5 ha zostały wydane „warunki zabudowy”.

WZ: (Nr 94/18 z dnia 27.11.2018 znak: PPZ.6730.4.2305.2018.MB)

Zastanawiacie się co będzie na wjeździe Międzyzdrojów? Otóż w warunkach napisane jest między innymi:

  • inwestycja obejmuje budowę 30 (trzydziestu) budynków rekreacji indywidualnej wraz z zagospodarowaniem terenu, miejscami postojowymi i niezbędną infrastrukturą techniczną.
  • zagospodarowanie terenu: powierzchnia zabudowy: do 5,5% powierzchni działki oraz do 50% powierzchni lokalizacji inwestycji.
  • powierzchnia biologicznie czynna: min. 90% powierzchni działki oraz mini. 30% powierzchni lokalizacji inwestycji,
  • maksymalna wysokość budynku: do 8,0 m.
  • linie zabudowy: nieprzekraczalna linia zabudowy w odległości 20,0 m od krawędzi jezdni ulicy Nadbrzeżnej; zgodnie z załącznikiem graficznym.

 

Przy czym należy podkreślić, że wydanie WZetki nie stanowi pozwolenia na budowę i niekoniecznie musi być zrealizowane przez inwestora.

Niemniej jednak powyższa działka jest o tyle „specjalna”, że stanowi wizytówkę Międzyzdrojów. Niemal cały ruch do i z Międzyzdrojów odbywa się przez węzeł komunikacyjny przy ów działce.
Stąd też być może warto ewentualny projekt inwestycyjny upublicznić i w ten sposób go udoskonalić? W razie gdyby inwestor był zainteresowany w takim trybie przeprowadzić inwestycję to proszę o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PS Białym kolorem zaznaczona jest stacja paliw MOYA. Z kolei na żołto działka o numerze ewidencyjnym 502 o której wyżej wspomniałem. Zaznaczenia gruntów kolorami są tylko i wyłącznie przybliżone. W celu sprawdzenia rzeczywistych lokalizacji granic działek proszę udać się do starostwa powiatowego.

 


 

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 500 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-500 znaków
Komentarze osób zalogowanych przechodzą automatycznie Przed opublikowaniem komentarza proszę zapoznać się z regulaminem.

Komentarze

  • Brak komentarzy

2018© wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: info@miedzyzdrojanin.pl

Co nie jest zabronione jest dozwolone. Oczywiście w ramach obowiązującego prawa Rzeczpospolitej Polskiej i dobrze rozumianej kultury. Szczegółowy regulamin zostanie dodany w najbliższym czasie.

Zgadzam się