Lubię 0Nie lubię 0
Odsłon: 715
Komentarzy: 0

 

Prezydent Świnoujścia Żmurkiewicz poinformował o pojawieniu się inwestora, który chciałby wydobywać gaz i ropę w Nadleśnictwie Międzyzdroje. Całość informacji poniżej:

"Otrzymałem wniosek z Nadleśnictwa Międzyzdroje o opinię w sprawie dzierżawy prawie 4 hektarów lasu na Warszowie. Inwestor - kanadyjska spółka - chce ten teren wylesić i postawić tam instalację związaną z wydobyciem ropy i gazu. A konkretnie wiertnie do wywiercenia dwóch otworów poszukiwawczych o głębokości do 3500 metrów. Szanowni Państwo. Nie ma zgody na lokalizację takiej inwestycji w naszym mieście. Jestem jej kategorycznie przeciwny i tak też brzmi moja odpowiedź do Nadleśnictwa Międzyzdroje. Ten teren jest przeznaczony na zaplecze dla plaży miejskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie przebiegają też szlaki turystyczno – rowerowe do Międzyzdrojów. Poza tym Świnoujście ma status uzdrowiska. Dlatego taka instalacja na terenie administracyjnym naszego miasta jest niedopuszczalna. O całej prawie poinformowałem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka, Wojewodę Zachodniopomorskiego Tomasza Hinca, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Radę Miasta Świnoujście, Zarząd Osiedla Warszów oraz Burmistrza Gminy Międzyzdroje Mateusza Bobka.


O sprawie będę oczywiście informował Państwa na bieżąco."
 

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 500 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-500 znaków
Komentarze osób zalogowanych przechodzą automatycznie Przed opublikowaniem komentarza proszę zapoznać się z regulaminem.

Komentarze

  • Brak komentarzy

2018© wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: info@miedzyzdrojanin.pl

Co nie jest zabronione jest dozwolone. Oczywiście w ramach obowiązującego prawa Rzeczpospolitej Polskiej i dobrze rozumianej kultury. Szczegółowy regulamin zostanie dodany w najbliższym czasie.

Zgadzam się