Lubię 0Nie lubię 0
Odsłon: 996
Komentarzy: 0

 

Od dłuższego czasu na terenie działek ROD Bursztyn pojawia się wiele głosów na temat poruszania się samochodami przez działkowiczów na ogrodów działkowych. Otóż niektórzy użytkownicy chcą zakazać wjeżdżania na teren ogrodu. Z kolei pod drugiej stronie reszta działkowiczów ma całkowicie odmienne zdanie. Skąd takie zróżnicowanie?

 • Sytuacja spowodowana jest stanem alejek. Zwłaszacza kilka dróg wygląda tragicznie. Ich kondycja wynika z rodzaju gruntu będącym pozostałością po bagnach i torfowiskach. Stąd przejazd zwłaszcza ciężkiego sprzętu powoduje naruszenie nawierzchni, która czasami zamienia się w góry i doliny.
 • Drugim powodem jest również stan zapylenia. Zwłaszcza podczas sezonu przy wyższych temperaturach szybki przejazd autem wznosi tumany pyłu.

 

Czy problem można rozwiązać? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie to warto sprawdzić jak dokładnie wygląda sytuacja... W nagraniu wideo przedstawiony jest MODEL 3D całego terenu ROD Bursztyn. W tym modelu 3d:

 • słupki reprezentują poszczególne działki ogrodowe
 • lokalizacja słupków jest naniesiona za pomocą danych satelitarnych (w obrębie działek ewidencyjnych)
 • kolory słupków oznaczają podział na sektory. Wyjątek stanowi biały kolor przedstawiający łącznie II i III sektor ze względu na integralność obszaru.
 • wysokość słupków przedstawia dokładne oszacowanie natężenia ruchu drogowego przy konkretnej działce!
 • Stąd też im wyższy słupek tym wyższy poziom... zdenerwowania działkowicza :)

 

W poniższym linku znajduje się WIDEO. Po kliknięciu otworzy się...

Co nam "mówi" przedstawiony model? Otóż wg modelu w:

 • Sektorze I (kolor niebieski) 6 działek jest narażonych na podwyższony ruch drogowy
 • Sektorze II i III (biały kolor) większość działek narażona jest na silne natężenie ruchu drogowego. Oprócz tego wiele alejek wykazuje najwyższe natężenie ruchu w całym ogrodzie ROD Bursztyn. Powodem tego stanu jest położenie geograficzne, liczba działek i tylko... jedna brama główna.
 • Sektorze IV i VII (żółty i czarny kolor) nie ma problemów. Są to najlepiej skomunikowane sektory. Mają najwięcej bram głównych w stosunku do ilości alejek. Ponadto graniczą z miejską drogą asfaltową będącą jednocześnie parkingiem
 • Sektorze V i VI (pomarańczowy i czerwony kolor) występuję średnie nasilenie ruchu samochodowego w stosunku do całego ogrodu. Wyjątek stanowi kilka działek zlokalizowanych na nieszczęście użytkowników w newralgicznych miejscach.

 

Podsumwując... czy są jakieś rozwiązania dla istniejącej sytuacji? Odpowiedzi postaram się udzielić i przedstawić w formie kolejnego modelu po przysłaniu różnych propozycji mieszkańców i użytkowników działek. Imię i nazwisko ewentualnego pomysłodawcy z dobrym projektem zostanie umieszczone w kolejnym filmie/modelu 3D.

 

 

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 500 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-500 znaków
Komentarze osób zalogowanych przechodzą automatycznie Przed opublikowaniem komentarza proszę zapoznać się z regulaminem.

Komentarze

 • Brak komentarzy

2018© wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: info@miedzyzdrojanin.pl

Co nie jest zabronione jest dozwolone. Oczywiście w ramach obowiązującego prawa Rzeczpospolitej Polskiej i dobrze rozumianej kultury. Szczegółowy regulamin zostanie dodany w najbliższym czasie.

Zgadzam się