Lubię 0Nie lubię 0
Odsłon: 785
Komentarzy: 0

 

Dnia 24.07.2019 odbyło się w sali konferencyjnej urzędu miasta wyłożenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego miejscowości Wicko w gminie Międzyzdroje.

W skrócie:

  • mieszkańcy mieli kilka poprawek, które będą musieli złożyć w formie wniosku na piśmie
  • Plan Zagospodarowania nie przewiduje wysokiej zabudowy jak w centrum Międzyzdrojów. Maksymalnie 9,5 m wysokości.
  • Burmistrz Mateusz Bobek dodatkowo ustnie potwierdził, że nie będzie wysokich apartamentowców w tej części miasta
  • nie przewiduje się tu również rozwijania przemysłu. Jedynie różne formy usług mieszkaniowych i turystycznych zgodnie ze specyfikacją MPZP
  • W planie będzie/jest rownież ujęta forma wykończenia domów. Na przykład może się stać, że dachy będą wszędzie wykonywane z tego samego materiału np dachówki ceramicznej. Jest to robione w celu utrzymania tego samego stylu całego obszaru. Jeden mieszkaniec zaproponował np dachy ze słomy. Stąd też proponowałbym mieszkańcom Wicka zastanowienie się jak chcą żeby cały obszar wyglądał pod względem formy. Ponieważ wiele detali będzie ujętych w planie a po zatwierdzeniu uchwały będzie trzeba się dostosować przy wznoszeniu nowych budynków.

 

WIDEO z nagrania znajduje się w poniższym linku:

 

DODATKOWE INFORMACJE (DOKUMENTY):

 

Ponadto na interaktywnej mapie (KLIKNIJ) mogą Państwo obejrzeć wszelkie miejscowe plany zagospodarowania gminy Międzyzdroje. Prawdopodobnie wiele osób nie wie w ogóle, że coś takiego istnieje więc zamieszczam.

 

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 / 500 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać od 10-500 znaków
Komentarze osób zalogowanych przechodzą automatycznie Przed opublikowaniem komentarza proszę zapoznać się z regulaminem.

Komentarze

  • Brak komentarzy

2018© wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: info@miedzyzdrojanin.pl

Co nie jest zabronione jest dozwolone. Oczywiście w ramach obowiązującego prawa Rzeczpospolitej Polskiej i dobrze rozumianej kultury. Szczegółowy regulamin zostanie dodany w najbliższym czasie.

Zgadzam się