Odsłon: 341
Komentarzy: 0

UMOWA WSPÓLNIE KONTROLOWANA

 

- Chciałbym poinformować, że tworzę zespół osób pracujących w usługach remontowych i budowlanych

- Celem głównym współpracy małego zespołu jest zwiększenie opłacalności dla każdego z członków zespołu głównie dzięki specjalizacji.

- Współpraca dotyczy osób pracujących w obszarze usług budowlanych (głównie wykończeniowych) w Międzyzdrojach i okolicach

- Współpraca nie stanowi dodatkowego podmiotu(spółki) ale jest współpracą opartą o wielostronnie kontrolowaną umowę przez wszystkie podmioty!

 

JAK TO JEST MOŻLIWE? DZIĘKI SPECJALIZACJI!

- Głównym powodem próby tworzenia bezpodmiotowego zrzeszenia wykonawców jest możliwość wyspecjalizowania się w obrębie niewielkiej społeczności na niewielkim rynku usług w Międzyzdrojach.

- Z doświadczenia wiem, że specjalista pracuje kilkukrotnie szybciej w danej dziedzinie niż ogólnobudowlaniec przez co opłacalność rośnie symetrycznie!

- Prawdopodobnie przetestowałem prawie wszystkie możliwe "warianty" pracy, współpracy. Jedynie specjalizacja w obrębie zespołu wydaje się najrozsądniejszą formą pracy! Pracy dzięki której będzie można uzyskać wiele korzyści.

- W chwili obecnej w Międzyzdrojach głównie elektryka i hydraulika podlega w znaczącej części wyspecjalizowaniu się. Pozostałe prace prowadzone są głównie przez ogólnobudowlańców. Innymi słowy niemal wszystkie prace prowadzone są bez korzystania ze specjalizacji… Żeby osiągnąć taki poziom wyspecjalizowania się w większych projektach potrzeba jedynie kooperacji.

 

 

CELE WSPÓŁPRACY?

 

 

 

KOGO SZUKAM DO WSPÓŁPRACY?

- Zdecydowanie osób samodzielnych, którzy są w stanie w obecnych warunkach sami się utrzymać ale podobnie jak ja widzą korzyści ze stopniowej rezygnacji z ogólnobudowlanki na rzecz specjalizacji.

- Mają firmę lub chcą otworzyć firmę.

- Nie zamierzam nikogo zatrudniać na stałe ale jeśli ktoś będzie "obiecujący" to byłbym w stanie tymczasowo podjąć współpracę w formie umowy zlecenia do momentu założenia firmy przez tą osobę. Takiemu wykonawcy pomogę z założeniem firmy i ze zdobyciem ewentualnej dotacji.

- Kogo szukam? Poniżej podstawowe wymagania:

 

BRAK GŁÓWNEGO KIEROWNIKA?

- Osoby zrzeszone poprzez umowę mają status równorzędny

- Niemniej jednak każda robota przy większej ilości wykonawców potrzebuje kierownika zajmującego się logistyką i kontrolą

- Stąd osoba, która „nagrywa” projekt automatycznie przejmuje tą funkcję

- Istnieje również możliwość przekazania tej roli innemu wykonawcy z zespołu.

- Ponadto funkcja kierownika będzie oprócz samej roboty opłacana osobno

- Ta kwota będzie ustalona między członkami po uzbieraniu grupy

 

 

RYZYKO / ODPOWIEDZIALNOŚĆ?

- Odpowiedzialność za swój zakres prac ponosi dany wykonawca

- Z klientem podpisywana jest jedna umowa ale będzie kilka płatności poszczególnym wykonawcom

- Prace są fakturowane przez poszczególnych wykonawców

- Materiały kupowane są na paragon lub na nazwisko klienta(fakturę). Z uwagi na fakt nie zwiększania sztucznie przychodu (optymalizacja podatkowa). Oczywiście to może być zmienione o ile, któryś z wykonawców wyrazi zgodę.

 

 

INTEGRACJA Z WITRYNĄ INTERNETOWĄ

WWW.MIEDZYZDROJANIN.PL

- Roboty budowlane prowadzone są w sposób transparentny czyli każda robota może zostać opublikowana na stronie. Chyba, że klient nie pozwoli.

- Transparentność daje kilka rzeczy:

- Po pierwsze każdy wykonawca prezentuje/reklamuje swoją pracę

- Zwiększa się odpowiedzialność i samodyscyplina członków.

- Klient jeśli zechce dostaje szanse w zasadzie taniego zareklamowania np. własnego obiektu turystycznego.

 

STRONA INTERNETOWA

PŁATNOŚCI

- W życiu jak to w życiu nie ma nic za darmo. Nawet jeśli „jest” za darmo to to oznacza, że z jakiś dziwnych przyczyn ktoś płaci za kogoś innego.

- Organizacja daje ogromne korzyści ale niezbędne są również nakłady na nią. „Samo” się nie zrobi.

- Grupa będzie składała się z samych wykonawców, 1 architekta wnętrz, 2 firm dostarczających meble. W tym jedna firma oferująca bardziej masowe produkty. Z kolei druga oferująca meble z wyższej półki

- Miesięczna wysokość partycypacji każdego wykonawcy w kosztach obsługi strony/organizowania artykułów etc wynosi 30 zł netto(ta kwota jest również kwotą brutto w tej chwili)

- Miesięczna kwota partycypacji architekta wnętrz wynosi 40 zł(netto=brutto)

- Miesięczna kwota partycypacji firm oferujących meble wynosi 50 zł(netto=brutto)

- W filozofii prowadzenia portalu znajdzie się wiele przedsięwzięć partycypujących w zbliżony sposób. W pewnym momencie zostaną ustalone wspólne zasady współmiernego finansowania portalu w ten sposób żeby zminimalizować maksymalnie nakłady.

- Na dzień dzisiejszy strona jest moją 100% własnością. Ale w ciągu kilku miesięcy zostanie opublikowany tryb rozdrobnienia tej własności w oparciu o partycypację w rozwoju strony internetowej www.miedzyzdrojanin.pl

 

 

CDN

 

2018© wszystkie prawa zastrzeżone. Kontakt: info@miedzyzdrojanin.pl

Co nie jest zabronione jest dozwolone. Oczywiście w ramach obowiązującego prawa Rzeczpospolitej Polskiej i dobrze rozumianej kultury. Szczegółowy regulamin zostanie dodany w najbliższym czasie.

Zgadzam się